Szkoła z pomysłem

Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
Projekt "Karta szkolna"
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

„All Hallows’ Evening”

Jak co roku w związku ze starożytnym celtyckim  świętem „All Hallows’ Evening”   w dniu 30 października 2015r. odbyły się w naszej szkole gry dydaktyczne z języka angielskiego, poświęcone Halloween, Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli języka angielskiego: p. Małgorzatę Nastasowską i p. Jacka Marcinkowskiego.
 
W skład tych gier wchodziły:

1. „Running dictation” – czyli –  „biegane dyktando”

2. Uzupełnienie tekstu o Halloween brakującymi wyrazami

3. Krzyżówka „halloweenowa”

„Running dictation” polega na tym, że jeden uczeń zapisuje to, co drugi uczeń mu podyktuje z zapamiętanego tekstu, umieszczonego w innym pomieszczeniu. Oczywiście liczy się szybkość wykonania zadania – więc trzeba biegać –  i poprawność zapisanego tekstu.
Z tą metodą dydaktyczną organizatorzy imprezy zapoznali się podczas swojego pobytu na kursie metodycznym w Dublinie, w ramach programu unijnego Erasmus +.

W imprezie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum nr 1 i nr 2 w Głuchołazach oraz uczniowie naszej szkoły z klas 1ti, 1th, 2tih, 3ti i 3LO – łącznie 12 zespołów po 2 uczniów z każdej klasy.

W tych trzech konkurencjach najlepiej wypadli:

1. Piotr Mazur i Mateusz Zawiślak (3ti ZS)

2. Magda Witos i Jakub Alasiński (3A PG1)

3. Ksenia Rutowicz i Sylwia Cięciel (1ti ZS)

Gratulujemy! Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy – drobne upominki. Dziękujemy również pani Barbarze Marcinkowskiej (PG 2) i panu Maciejowi Grubiakowi (PG 1) za sprawowanie opieki nad uczniami gimnazjów.

Uczniowie jeszcze raz przekonali się, że nauka języka angielskiego może być wielką frajdą.