I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” Poznań 2018

Zespół uczniów z klasy pierwszej Technikum Informatycznego w składzie: Krystian Siupik, Wojciech Jankowicz, Szymon Stokłosa, Dawid Frankiewicz i Łukasz Matuszkiewicz zajął pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim konkursu  „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”  w ramach Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego Poznań 2018. opracowany przez uczniów Zespołu  Szkół został nagrodzony kwotą 3000 zł przekazaną na rzecz szkoły przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodzona prezentacja zakwalifikowała się do drugiego etapu MKK, który miał miejsce w Poznaniu 24 października podczas Targów POL- ECO- SYSTEM na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie tego spotkania zwycięskie zespoły z poszczególnych województw mogły zaprezentować swój punkt widzenia na temat zmian klimatycznych oraz przedstawić oczekiwania wobec rządzących dotyczące tego ważnego problemu współczesności. Ciekawym elementem Kongresu były prezentacje naukowców poznańskich uczelni – Uniwersytetu Adama Mickiewicz i Uniwersytetu Przyrodniczego, instytucji badawczych działających na rzecz ochrony środowiska oraz wizyta ministra środowiska Pana  Henryka Kowalczyka.   Nasi uczniowie spotkali się również z Panem Henrykiem Tylakiem Prezesem   Zarządu   WFOŚiGW w Opolu oraz towarzyszącymi mu współpracownikami  Panią Barbarą Lesik i Panem Dariuszem  Grabowieckim.                                                                                                                        
Efektem Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego było opracowanie wspólnego przesłania na Szczyt Klimatyczny, który odbywał się będzie w dniach od 3 do 14 grudnia bieżącego roku w Katowicach.
  Kontynuacją konkursowych wydarzeń była wizyta w Zespole Szkól 16 listopada przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, którzy wręczyli uczniom nagrodzonego Zespołu dyplomy oraz upominki. Dalszym etapem współpracy będą spotkania warsztatowe z uczniami naszej szkoły poświęcone odnawialnym źródłom energii, które poprowadzą Pani Barbara Lesik i Pan Dariusz Grabowiecki doradcy energetyczni przy WFOŚiGW.
               Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów!
Elżbieta Beska