Wiwat Niepodległa –konkurs!

14 listopada Zespół Szkółpoprzez zorganizowanie konkursu, postanowił uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone głuchołaskie szkoły:         Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 3. Dla uczniów była to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z WOS-u, języka polskiego czy historii. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się różnymi ciekawymi zadaniami takimi jak: rozpoznanie na zdjęciu Józefa Piłsudzkiego czy polskich Noblistów z dziedziny literatury, rozwiązanie testu dotyczącego podstawowej wiedzy z polityki czy skojarzenie rekwizytu z wydarzeniem lub postacią historyczną. Zaproszeni uczniowie mogli też wysłuchać recytacji czy pieśni patriotycznych w wykonaniu swoich starszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół.

Laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, natomiast jako trzecie na podium stanęło Gimnazjum nr 2. Zwycięzcy kolejnych miejsc otrzymali upominki i dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania.