Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rok szkolny 2018/19

Wolontariat uczniów Zespołu Szkół

16 maja uczniowie Zespołu Szkół Nikola Seretna, Oliwia Cempel, Zuzanna Siwiec, Alicja Ledwoń, Agnieszka Smętek, Aleksandra Otta, Aleksandra Rupala, Natalia Zwardoń, Natalia Drożdżyńska i Adrian Kurkowski pod opieką nauczyciela bibliotekarza Marioli Śnieżek oraz pedagoga Izabeli Kurowskiej wzięli udział w wolontariacie na rzecz Centrum Kultury im.Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Celem było zainteresowanie mieszkańców naszego miasta poprzez bezpośrednią rozmowę oraz wydrukowane informacje, wzięciem udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski, a w szczególności na Projekt nr 1 związany z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną. Młodzież naszej szkoły doskonale wywiązała się z powierzonego zadania.

Uczniowie Zespołu Szkół z "Wesołymi zwierzątkami" u Przedszkolaków.

   W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom związanego z akcją "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"  uczniowie Zespołu Szkół: Oliwia Cempel, Monika Kulig, Izabela Ludwiniak, Aleksandra Rupala, Zuzanna Siwiec, Wojciech Jankowicz i Dominik Gitlarz pod opieką nauczyciela-bibliotekarza Marioli Śnieżek odwiedzili 4 czerwca przedszkolaki w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Głuchołazach.Czytaniem zostały objęte trzy grupy dzieci "Delfinki", "Kotki", "Żabki". Bajki i wierszyki przedstawiały mniej lub bardziej znane zwierzęta. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę, na której mógł odnaleźć bohaterów przedstawionych utworów. Nie mogło również zabraknąć wspólnej zabawy przedszkolaków z ich starszymi koleżankami i kolegami.To bardzo miłe spotkanie jest kontynuacją wielu poprzednich projektów bibliotecznych w tym przedszkolu.

Prezentacja projektu "Ujarzmiamy drony"Realizacja projektu dobiegła końca i trudno w to uwierzyć. Dopiero wybieraliśmy drona, planowaliśmy wycieczka, czekaliśmy, aż skończy się zima  i zazielenią drzewa. Szybko zleciało. Prezentujemy Wam nasz filmik promocyjny. Myślę, że po wakacjach znowu uruchomimy drona i wymyślimy kolejne działania. Bardzo dziękuję uczniom i absolwentom: Agatce Frankiewicz, Łukaszowi Łodzianie, Olgierdowi Czerpakowi, Wiktorii Bogdanowicz, Natalii Drożdżyńskiej, Gracjanowi Sobuckiemu, Krystianowi Sikorze, Dominkowi Gitlarzowi, Jonatanowi Ptaś i szczegolne podziękowania dla Mateusza Wroblewskiego. Dzięki, pozdrawiam Joanna Barczewska :)

Z wizytą na Litwie

W dniach 30 maja – 2 czerwca 2019r. delegacja Zespołu Szkół w Głuchołazach, w składzie mgr Marzena Grubiak, mgr Marta Śnieżek, mgr Piotr Gach uczestniczyła w wycieczce na Litwę. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu był pan Zdzisław Baran, Sekretarz Powiatu Nyskiego, a głównym celem było nawiązanie współpracy ze szkołą w Butrymańcach. 

Obchody dnia książki dla dzieci i młodzieży

Młodzież Zespołu Szkół uczciła  "DZIEŃ KSIĄŻKI dla Dzieci i Młodzieży" udziałem w  "GŁOŚNYM CZYTANIU" 11.04.2019 r. na Małym Rynku w Głuchołazach. Uczennice klasy 4 TH Daria Bębenek i Katarzyna Skrzypa oraz 1 TIH Oliwia Cempel, Izabela Ludwiniak, Aleksandra Rupala, Zuzanna Siwiec, Monika Kulig i Angelika Kociołek, zaprezentowały przybyłym na plac przy Urzędzie Miejskim przedszkolakom i zgromadzonym osobom, ulubione bajki i wierszyki.   Pomimo niesprzyjającej aury zainteresowanie było duże, a wszyscy wspominali ulubione książki z dzieciństwa.