Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rok szkolny 2017/18

Zdawalność egzaminu maturalnego w ZS

 

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU MATURALNEGO

 

(uwzględniono wyniki sesji poprawkowej 2018)

Typ szkoły

Liczba zdających

w tym przystąpili
do wszystkich egzaminów

Liczba wydanych
świadectw*

Zdawalność


PODSTAWA PROGRAMOWA

 

160701-5513F LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GŁUCHOŁAZACH

LO

38

37

30

81.1%

160701-5531B TECHNIKUM

T

20

20

16

80.0%


POWIAT NYSKI

 

PODSTAWA PROGRAMOWA

 

LO

454

452

368

81.4%

T

297

295

195

66.1%

RAZEM 1607

751

747

563

75.4%


WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

 

PODSTAWA PROGRAMOWA

LO

3117

3086

2591

84.0%

T

2532

2507

1789

71.4%

RAZEM

5649

5593

4380

78.3%

 
 

Festyn Rodzinny - Uśmiech Dziecka

23 maja mieliśmy okazję pomagać w organizacji Festynu Rodzinnego - Uśmiech Dziecka. Nie tylko sprawdzaliśmy się w roli organizatorów czasu wolnego - co wynika z naszego profilu kształcenia - ale również świetnie się bawiliśmy wraz z uczestnikami imprezy.

Podczas wydarzenia podjęto udaną próbę pobicia rekordu Polski na największą mozaikę ułożoną z ludzi. Stworzony wzór przedstawiał znak graficzny Orderu Uśmiechu. My również przyczyniliśmy się do tego sukcesu, pracując jako wolontariusze na głuchołaskim Stadionie Miejskim.

Aleksandra Brych

IV głuchołaski Festiwal Teatrów Ulicznych - zza kulis

       „Teatr kocha Głuchołazy” pod takim hasłem od 14 do 16 czerwca 2018 r. odbywał się głuchołaski IV Festiwal Teatrów Ulicznych, zorganizowany przez Zespół Szkół w Głuchołazach wraz z Gminą Głuchołazy i Stowarzyszeniem na Rzecz Szkół „Chrobry” w Głuchołazach.
W programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku i nastroju, dlatego widzowie nie zawiedli. Emocji i różnych doznań nie zabrakło, co tylko może cieszyć. Festiwal jest ogromnym przedsięwzięciem, angażującym wielu ludzi, dlatego warto zajrzeć za kulisy i zobaczyć kto, co zrobił.

Wizyta uczniów technikum hotelarskiego w Hotelu „Dębowe Wzgórze”.

Dnia 15 maja 2018 uczniowie technikum hotelarskiego odwiedzili trzygwiazdkowy Hotel „Dębowe Wzgórze” w Pokrzywnej. Młodzież miała okazję zwiedzić  poszczególne działy hotelu: recepcję, pion pobytowy, centrum SPA &Wellness, restaurację oraz Bajlandię i Chatę Grilową.

Pani Agnieszka Żurakowska – właścicielka obiektu opowiedziała nam o początkach tworzenia biznesu, pomyśle na nazwę  obiektu oraz  o zasadach jego funkcjonowania. Uczniowie przejrzeli się również  pracy recepcji hotelowej, poznali dokumentację związaną z rejestracją gości oraz obowiązujący w hotelu dress code. Hotel „Dębowe Wzgórze” to obiekt, w którym szczególny nacisk kładzie się na jakość świadczonych usług, odpowiedzialność pracowników, miłą i rodzinną atmosferę, czego potwierdzeniem są posiadane certyfikaty m.in. „Hotelu przyjaznego rodzinie” oraz nagrody kulinarne.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie!

mgr Agnieszka Szczepanik

mgr Marta Śnieżek

Warsztaty z zakresu projektowania trójwymiarowego na Państwowej Wyższej Uczelni Zawodowej w Nysie

23 maja grupa projektowa "Po lekcjach kreatywnie" uczestniczyła w warsztatach otwartych z zakresu projektowania 3D, które prowadził mgr inż. Jacek Tomasiak w Instytucie Zarządzania i inżynierii produkcji na PWSZ w Nysie. Prowadzący opowiedział o nowinkach z zakresu technologii trójwymiarowej i zaprezentował nam  skaner 3D. Od razu znalazł się ochotnik do skanu  - Eryk (na trzecim zdjęciu). Oprócz tego wzięliśmy udział w świetnym treningu. Dziękujemy!
Joanna Barczewska