Międzypokoleniowy Test Historyczny

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja głuchołaski Klub Seniora Wichrowe Wzgórze zorganizował Międzypokoleniowy Test Historyczny Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy historycznej oraz solidarności międzypokoleniowej. Wydarzenie odbyło się 4 maja 2017 roku w siedzibie Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Głuchołazach.
   Zakres materiału historycznego obejmował lata 1772-1795, czyli okres od I do III rozbioru Polski. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. W teście udział wzięli uczniowie klasy I technikum Zespołu Szkół, przygotowani przez mgr Małgorzatę Nastasowską.
   Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XXXI sesji Rady Miejskiej w Głuchołazach, która odbyła się dnia 31 maja 2017 roku. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zdobywając wszystkie miejsca na podium: I miejsce- Katarzyna Gruszka, II miejsce- Kamil Bruzi, III miejsce - Patrycja Landowska.
   Gratulujemy!