Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół - Natalia Godzic, Szymon Dubyk, Dawid Młynarczyk - wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się 16 czerwca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Rolnik w Nysie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pozytywni - Klub Myśli Społecznej Inicjatywy w Nysie. Honorowy patronat nad konkursem objął europoseł Bogdan Zdrojewski.
   Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu niełatwego testu wiedzy na temat Unii Europejskiej. Część druga sprowadzał się do przedstawienia zespołowo przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat roli Unii Europejskiej w rozwoju powiatu nyskiego. Reprezentanci naszej szkoły stworzyli prezentację na temat transgranicznego projektu "Dziedzictwo Vincentego Priessnitza na pograniczu polsko-czeskim".
   Nagrodę główną - wycieczkę do siedziby Parlamentu Europejskiego - ufundował europoseł Zdrojewski. Uczniowie, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - także nasz reprezentant Szymon Dubyk - otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
   Gratulujemy uczniom wiedzy. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.