Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
Projekt "Karta szkolna"
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rok szkolny 2016/17

Międzypokoleniowy Test Historyczny

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja głuchołaski Klub Seniora Wichrowe Wzgórze zorganizował Międzypokoleniowy Test Historyczny Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy historycznej oraz solidarności międzypokoleniowej. Wydarzenie odbyło się 4 maja 2017 roku w siedzibie Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Głuchołazach.
   Zakres materiału historycznego obejmował lata 1772-1795, czyli okres od I do III rozbioru Polski. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. W teście udział wzięli uczniowie klasy I technikum Zespołu Szkół, przygotowani przez mgr Małgorzatę Nastasowską.
   Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XXXI sesji Rady Miejskiej w Głuchołazach, która odbyła się dnia 31 maja 2017 roku. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zdobywając wszystkie miejsca na podium: I miejsce- Katarzyna Gruszka, II miejsce- Kamil Bruzi, III miejsce - Patrycja Landowska.
   Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół - Natalia Godzic, Szymon Dubyk, Dawid Młynarczyk - wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się 16 czerwca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Rolnik w Nysie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pozytywni - Klub Myśli Społecznej Inicjatywy w Nysie. Honorowy patronat nad konkursem objął europoseł Bogdan Zdrojewski.
   Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu niełatwego testu wiedzy na temat Unii Europejskiej. Część druga sprowadzał się do przedstawienia zespołowo przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat roli Unii Europejskiej w rozwoju powiatu nyskiego. Reprezentanci naszej szkoły stworzyli prezentację na temat transgranicznego projektu "Dziedzictwo Vincentego Priessnitza na pograniczu polsko-czeskim".
   Nagrodę główną - wycieczkę do siedziby Parlamentu Europejskiego - ufundował europoseł Zdrojewski. Uczniowie, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - także nasz reprezentant Szymon Dubyk - otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
   Gratulujemy uczniom wiedzy. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

„INNOWATORIUM” - TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 05-09.06.2017 r. uczniowie technikum hotelarskiego i informatycznego wzięli udział w 5-dniowych warsztatach z zakresu zarządzania i ekonomii. Warsztaty prowadzone były przez doktorantów publicznych uczelni ekonomicznych: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach i  we Wrocławiu. 

Innowatroium to projekt edukacji ekonomicznej młodzieży, który realizowany jest w ramach akcji  edukacyjnych Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Celem projektu było zainteresowanie młodych ludzi do samodzielnego pogłębiania wiedzy z ekonomii i zarzadzania, zainteresowanie ich kierunkami ekonomicznymi, pokazanie im praktycznych zastosowań wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Nasi uczniowie w trakcie warsztatów poznali współczesne strategie zarządzania, narzędzia marketingowe oraz tajniki rekrutacji.  Najbardziej aktywni uczestniczy otrzymali nagrody książkowe.

Wycieczka do Energylandii

Miłośnicy mocnych wrażeń udali się dnia 6 czerwca wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego - Małgorzatą Nastasowską i Joanną Barczewską - do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.
     Energylandia to obecnie największy park rozrywki w Polsce. Miasteczko podzielone jest na cztery strefy tematyczne, oferujące ponad 60 różnych atrakcji, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Uczestnicy naszej wycieczki wykazali się niezwykłą odwagą i chętnie korzystali z atrakcji strefy ekstremalnej, wśród których największą popularnością cieszył się roller coaster "Mayan" oraz launch coaster "Formuła 1".
     Dzień pełen ekstremalnych wrażeń zakończyliśmy w późnych godzinach wieczornych. Organizatorem wycieczki był Samorząd Uczniowski. I już możemy zdradzić, że kolejna wycieczka odbędzie się we wrześniu - wspólnie pożegnamy lato 2017.

Święto " BOOKCROSSING 2017" w bibliotece Zespołu Szkół

12.06.2017 r. świętowaliśmy "Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek", którego XIV edycja przypadła 13 czerwca.
Uczniowie klas 1 TIH, 1ZW i 2TH zostali zapoznani przez nauczyciela bibliotekarza panią Mariolę Śnieżek z ideą i historią tej akcji oraz mogli uwolnić książki przygotowane w szkolnej bibliotece. Dzięki nam wszystkim "(...) świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. To takie proste!(...). Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!". Hasło akcji bookcrossingowej "Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania" niech towarzyszy nam zawsze,
więcej informacji o tej akcji można znaleźć na stronie www.bookcrossing.pl