"Marionetki! ... Wszystko marionetki"

 Marionetki, kukiełki, pacynki tworzyli uczniowie klasy I technikum hotelarskiego w trakcie kolejnego cyklu "Lekcji z pomysłem",organizowanych przez mgr Małgorzatę Nastasowską. Uczestnicy warsztatów, pracując w parach, wykonywali, przy wykorzystaniu dowolnej techniki twórczej, lalki teatralne odzwierciedlające wybraną postać literacką.

Po niespełna dwóch godzinach pracy powstała galeria niezwykle różnorodnych bohaterów - od Lady Makbet poprzez Małego Księcia po Królewnę Śnieżkę ... Pomysły autorów prac zadziwiały i potwierdzały słuszność słów amerykańskiego generała George'a Pattona: "Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością"

     Kukiełki i pacynki wykonane podczas zajęć zgłoszone zostały do konkursu organizowanego przez Liceum im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, w ramach II Festiwalu Teatrów Ulicznych. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.