Lekturowy Mistrz!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy II technikum informatycznego, Szymon Dubyk, zwyciężył w "Wielkim Teście z Lektur"! Miejsce na podium zdobyła ponadto uczennica klasy III liceum ogólnokształcącego Malwina Tomczyszyn, a wyróżnione zostały: Karolina Maślanka (klasa IV technikum) oraz Aneta Burdzik (klasa III liceum).

   Konkurs, zorganizowany przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach, składał się z trzech etapów, a pytania testowe dotyczyły utworów: "Lalka" Bolesława Prusa, "Zemsta" Aleksandra Fredry oraz "Chłopi" Władysława Reymonta. W zmaganiach konkursowych wzięła udział spora grupa uczniów Zespołu Szkół, przede wszystkim tegoroczni maturzyści. Na uwagę zasługuje fakt, iż zwycięzca pokonał starszych kolegów i koleżanki, a przygotowując się do konkursu zapoznał się z treścią lektur przewidzianych do realizacji w kasie III technikum.

Gratulujemy!!!