Dni otwarte ZS

W dniach od 4 do 14 kwietnia w Zespole Szkół w Głuchołazach odbyły się „ Dni Otwarte”. Z tej okazji zaprosiliśmy Gimnazjum nr  1, Gimnazjum nr 2 z Głuchołaz oraz Gimnazjum z  Jarnołtówka.

W głównym holu szkoły  Pani Dyrektor Marzena Grubiak przywitała zaproszonych gimnazjalistów i ich opiekunów oraz razem z panem Jackiem Marcinkowskim przedstawili ofertę promocyjną Zespołu Szkół.  Następnie klasy miały przydzielonych „przewodników” .W tej roli wystąpili: Piotr Mazur,  Damian Dobrzycki, Ida Leśniewska oraz Zuzanna Gaweł. W wyznaczonych salach uczniowie obejrzeli film promocyjny a następnie  zostali oprowadzeni po naszej szkole. W klasach czekały na nich przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół niespodzianki. W Sali 37 pani Agnieszka Sadlej przeprowadziła krótki  kurs obsługi programu Photoshop, następnie wszyscy udali się  na drugie piętro, tam klasy technikum hotelarskiego urządziły pokaz dotyczący składania serwetek i nakrywania do stołu. Nie zabrakło też sprawdzenia wiedzy. Krótki test na temat hotelarstwa pokazał młodzieży czego będą się uczyć wybierając taki kierunek kształcenia.  W Sali 43 pan Krzysztof Nicpoń informował i zachęcał do zdobycia certyfikatu CISCO. To nie koniec atrakcji. Gimnazjaliści mogli przekonać się, że „nie taka matematyka straszna…” rozwiązując zaproponowane przez panie: A. Brych i J. Barczewską łamigłówki matematyczne. Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci upominków, jednak nie za darmo, najpierw należało odpowiedzieć na pytanie dotyczące Zespołu Szkół.  Podczas oglądania szkoły młodzież mogła posłuchać muzyki z Radiowęzła. Na koniec wszyscy zebrali się ponownie w holu. Tam Pani Dyrektor podziękowała za przybycie i pożegnała gimnazjalistów.