Anglojęzyczny Konkurs Małych Form Teatralnych i Kabaretowych „Little Drama”

W dniu 15 marca 2016r. w Centrum Kultury w Głuchołazach miał miejsce Anglojęzyczny Konkurs Małych Form Teatralnych i Kabaretowych „Little Drama”, zorganizowany przez naszą szkołę:

Celem konkursu było:

 • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego,
 • pobudzenie kreatywności i stymulowanie talentów uczniów,
 • nawiązanie współpracy między szkołami na terenie miasta i gminy Głuchołazy

 W konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych miasta i gminy Głuchołazy.

Młodzi aktorzy, pod okiem pań nauczycielek języka angielskiego, przygotowali 6 inscenizacji w tym języku. Rywalizacja między zespołami była zacięta do tego stopnia, że komisja konkursowa postanowiła przyznać 3 miejsca ex aequo:

 • Miejsce 1: PSP nr 2 w Głuchołazach („Alice's Adventures in Wonderland”) i PSP nr 1 w Głuchołazach („Alice in Wonderland”),
 • Miejsce 2: PSP w Bodzanowie (grupa B "Crazy story") i PSP w Nowym Świętowie („Little Red Riding Hood”),
 • Miejsce 3: PSP w Starym Lesie („The Magic Piper”) i PSP w Bodzanowie (grupa A "Too much noise").

Każdy uczestnik konkursu otrzymał mini-dyplom, nagrodę (w zależności od miejsca: książki w języku angielskim, kalkulatory-linijki, słuchawki, kolorowe długopisy, pisaki, ołówki automatyczne, smycze) i okolicznościowy długopis z logo konkursu dzięki szczodrości i wspaniałomyślności sponsorów konkursu. A są to:

 • Fabryka Armatury Przemysłowej „Wakmet” w Bodzanowie,
 • „Centrum Palet” Mariusz Sysak w Głuchołazach,
 • „Foto-Gadżet” Grzegorz Podkowski,
 • Wydawnictwo „Oxford”,
 • Wydawnictwo „Macmillan”,
 • Wydawnictwo „Pearson-Longman”,
 • Rada Rodziców Zespołu Szkół w Głuchołazach.

 

W przerwie przed ogłoszeniem wyników zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły:

 • Sylwia Cięciel (z kl.1 tech. inf.) w piosence „Good bye, old glory” (interpretacją tego utworu w ubiegłym roku w Nysie Sylwia zdobyła drugie miejsce na przeglądzie poezji okresu Wojny Secesyjnej w USA),
 • Ksenia Rutowicz (z kl.1 tech. inf.) i Mateusz Zawiślak (z kl.3 tech. inf.) w skeczu „A phone call”,
 • Uczennice klasy 3LO: Aneta Burdzik, Agnieszka Grabowska, Paulina Mańkiewicz, Kamila Ponikiewska, Malwina Tomczyszyn i Monika Woś w skeczu „Cinderella – from rags to riches”.

 Bardzo dziękuję Wam za chęci i zaangażowanie! Byliście wspaniali!

Pragnę podziękować wszystkim paniom nauczycielkom języka angielskiego za ich czas i dodatkową pracę, jaką włożyły w przygotowanie młodzieży do występów: Jolancie Chrobak, Katarzynie Jurek, Halinie Gospodarczyk, Annie Kondratowicz, Magdzie Nogaj i Agnieszce Kulpie-Orzeł.

 

Dziękuję również panu Janowi Ćwiekowi, dyrektorowi Centrum Kultury w Głuchołazach, za bezpłatne udostępnienie sali widowiskowej CK, a panu Mariuszowi Lewiczowi za sprawowanie opieki technicznej nad przebiegiem imprezy.