Spotkanie w PWSZ w Nysie

W piątek, 26 lutego klasa druga technikum hotelarskiego i chętni uczniowie z klasy trzeciej liceum wzięli udział w spotkaniu, zorganizowanym przez Instytut Dietetyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Prelegentami byli absolwenci Instytutu Dietetyki, którzy opowiadali zebranym o swojej karierze oraz o wpływie studiów w PWSZ w Nysie na ich życie zawodowe i prywatne. 

W programie spotkania były cztery krótkie wykłady na temat:

  • „Własny gabinet dietetyczny - wady i zalety” - mgr Wojciech Wilczek, dietetyk kliniczny, prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której wykonuje poradnictwo indywidualne, prowadzi wykłady, prelekcje dla różnych grup docelowych, współpracuje z mediami, realizuje projekty finansowane przez Unię Europejską.
  •  „Dietetyka? A co wy będziecie robić po tych studiach...?” - mgr Anna Rzepecka, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Dietetyki Klinicznej w Katedrze Gastroenterologii i Hepatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dietetyk na Oddziale Klinicznym Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
  • „Pomiędzy teorią a praktyką - dietetyka na miarę XXI wieku” - mgr Jagoda Rydelek, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Promocji Zdrowia Katedry Dietetyki Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu - Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek  Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków (PSD), Polskiego Towarzystwa Dietetyki (PTD), Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD).
  • „Rola dietetyka w podstawowej specjalizacji medycznej - PSYCHIATRII” - Tomasz Saska, dietetyk kliniczny. Zawodowo zajmujący się terapią ruchową. Trener  personalny, instruktor fitness, pilates, indoor cycling, instruktor kulturystyki, nauczyciel. Pracownik Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, Fitness Clubu Infiniti w Kędzierzynie Koźlu, Fitness Clubu, siłowni w Prudniku, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Opolu.

Celem spotkania było przedstawienie młodzieży zawodu dietetyka oraz możliwości jakie daje wybór tego kierunku. Po spotkaniu uczestniczyliśmy jeszcze w zajęciach zorganizowanych przez Biuro Karier, którego tematem było Gospodarowanie własnym czasem.