Pracowity grudzień

     Ostatni miesiąc 2015 roku obfitował w działania promujące bezinteresowną  pomoc i zainteresowanie drugim człowiekiem. Już w listopadzie z inicjatywy  Samorządu Uczniowskiego dołączyliśmy  do akcji "Mała Gwiazdka",  zainicjowanej przez opolską Fundację im. Julki Bonk "Walcz o mnie".

Wspierając przedsięwzięcie uczniowie wszystkich klas oraz grono pedagogiczne  przygotowali prezenty dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.  Nasze działania wsparło grono dobrych ludzi, mieszkańców Głuchołaz. Inicjatywa  spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wsparciem ze strony społeczności  szkolnej. Wspólnie udało nam się przygotować 17 prezentów, które 6 grudnia  dostarczyliśmy do Opola i przekazaliśmy pani Joannie Bonk, koordynatorce akcji "Mała Gwiazdka".

 

     W grudniu odwiedził nas także Maltański Mikołaj, zaproszony przez uczniów  klasy III liceum ogólnokształcącego. Zorganizowali oni zbiórkę maskotek,  puzzli, gier planszowych dla dzieci z domów dziecka oraz przedszkoli.  Wspólnymi siłami udało nam się przygotować trzy ogromne prezenty, które  przekazaliśmy pani komendant Irenie Wolak, odpowiedzialnej za akcję Maltański Mikołaj, organizowanej corocznie przez nyski oddział Maltańskiej Służby  Medycznej.

 

     Aby tradycji stało się zadość Samorząd Uczniowski zorganizował V edycję  akcji ŒŚwiąteczna Paczka. Po raz kolejny inicjatywa zakończyła się sukcesem - każda z klas przygotowała paczkę dla wybranej rodziny, wskazanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Przygotowaliśmy 12 prezentów, które przed Świętami Bożego Narodzenia przekazaliśmy Głuchołaskiemu Centrum Wolontariatu.

 

     Kolejnym wspaniałym projektem, zainspirowanym œświąteczną atmosferą, był pomysł uczniów klasy II Tih. Młodzież przygotowała prezent - niespodziankę dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Jasienicy Górnej. Mamy nadzieję, że paczka pełna zabawek sprawiła wiele radości dzieciom z zaprzyjaźnionej placówki.

 

     Pracowity grudzień ... Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, wsparcie. Po raz kolejny przekonałam się, że otaczają mnie dobrzy ludzie.

 

Małgorzata Nastasowska - opiekun Samorządu Uczniowskiego

 

P.s. Nie zwalniamy tempa - nowy rok, nowe pomysły, nowe wyzwania. Zatem do dzieła!