Maraton Pisania Listów

 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji w ponad 100 krajach na całym świecie odbywa się Maraton Pisania Listów w obronie wolności i praw człowieka. Wydarzenie organizuje Amnesty International, a wesprzeć inicjatywę może każdy z nas. W tym roku do akcji dołączyli uczniowie naszej szkoły. 

       W dniu 9 grudnia uczniowie klasy II technikum napisali 32 listy w obronie wybranych bohaterów tegorocznego Maratonu. Historie osób, których prawa są rażąco łamane, przedstawiono na stronie www.amnesty.org.pl/maraton/. Uczniowie zapoznali się z losami tych osób, a następnie napisali listy w obronie wybranego bohatera Maratonu. Korzystając ze sposobności poznali także istotę działalności organizacji Amnesty International oraz celowość pisania listów, które od lat stanowią ważny głos w walce o ochronę praw ludzi na całym świecie.

     Dzięki wydarzeniu mamy swój udział w tworzeniu głosu poparcia dla poszanowania ludzkiej wolności i godności, na który w 2015 roku złożyło się ponad 270 tysięcy listów!