XIII OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY SŁUŻB MUNDUROWYCH w GŁUCHOŁAZACH

W sobotę 19.09.2015 r. odbyła się  inauguracja sportowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół gminy Głuchołazy. Młodzi sportowcy stanęli do  startu w biegu ulicznym .

Starty uczniowskie poprzedzały  bieg  główny na dystansie 10 km w ramach XIII  OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU  ULICZNEGO SŁUŻB  MUNDUROWYCH w GŁUCHOŁAZACH. Rywalizację rozpoczęły przedszkolaki, następnie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych. Jak co roku na starcie nie zabrakło zawodników Zespołu Szkół w Głuchołazach. Liczna grupa  zawodników rywalizowała w biegu na dystansie 1000m z uczniami reprezentującymi kluby sportowe oraz szkoły z: Nysy, Opola, Korfantowa, Kędzierzyna –Koźla.  Naszą szkołę   godnie reprezentowała drużyna w składzie:

  • Schneider Mateusz kl.1th
  • Tomczyszyn  Szymon kl.1ti
  • Olejnik Remigiusz kl.2zw
  • Niemiec Patryk kl.2zw
  • Prościak Grzegorz kl.2ti
  • Hapanowicz Daniel kl.2zw
  • Gancarz Adrianna kl. 4 ti
  • Ponikiewska Kamila kl. 3lo
  • Woś Monika kl. 3 lo   

 Wszyscy  startujący uczniowie bieg ukończyli, a wielu uzyskało wysokie lokaty na podium. Szczególne gratulacje dla Kamili Ponikiewskiej i Mateusza Schneidera za zajęcie II miejsca  oraz  Moniki  Woś i Szymona  Tomczyszyna za zajęcie III miejsca. Pośród nagrodzonych medalami , dyplomami  i nagrodami znaleźli się także: Adrianna Gancarz, Daniel Hapanowicz  i Remigiusz Olejnik. Po  przerwie do  rywalizacji w biegu głównym na dystansie 10 km wystartowali ponownie Monika Woś, Kamila Ponikiewska, Mateusz Schneider, P.Pawlik.

Wszystkim startującym dziękujemy  i gratulujemy uzyskanych wyników. Brawo!