Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
Projekt "Karta szkolna"
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rusz się po zdrowie, czyli … Zespół Szkół wita wiosnę!

Uroczyste powitanie wiosny na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku dnia 23 marca uczniowie bawili się wspólnie na turnieju siatkarskim oraz rywalizowali w owocowo – warzywnych konkursach. Impreza odbywała się pod hasłem „Rusz się po zdrowie” i jej celem było propagowanie zdrowego stylu życia. Tradycyjnie przygotował ją Samorząd Uczniowski. Pani Pyra pełniła funkcję sędziego turnieju siatkarskiego, zaś głównym organizatorem była pani Małgorzata Nastasowska- opiekun SU.


Na początku uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i zapoznano ich z planem Pierwszego Dnia Wiosny. Następnie wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Chłopcy przystąpili do międzyklasowego turnieju piłki siatkowej, dziewczyny natomiast udały się na zajęcia aerobiku oraz fitness, prowadzone przez uczennice klasy II LO - Monikę Woś i Kamilę Ponikiewską. W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II Ti, pokonując w zaciętym meczu kolegów z klasy I Ti. Na trzecim miejscu podium uplasowali się tegoroczni maturzyści – reprezentanci klasy IV Ti.
Podczas drugiej części imprezy uczniowie wzięli udział w owocowo – warzywnych konkursach. Pod czujnym okiem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Wiktorii Palarczyk - panie tworzyły owocowe stworki, panowie natomiast warzywne pojazdy. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Adriana Gancarz, która zrobiła najzabawniejszego owocowego ludzika; wśród chłopców zwyciężył Damian Dobrzycki, który stworzył innowacyjną eko – żaglówkę.
Powitanie Wiosny nie mogło obyć się bez Marzanny, dlatego uwieńczeniem dnia pełnego pozytywnej energii był konkurs plastyczny. Uczestnicy tworzyli oryginalne Marzanny – powstały zarówno rysunki, jak i kolaże oraz rzeźby. W konkursie „Marzanna – Zimowa Panna” zwyciężyła reprezentacja dziewczyn z klasy III Technikum Informatycznego, w składzie: Marta Borecka, Marlena Czop, Emilia Kleizand, Karolina Maślanka, Marta Skrzypczak.
Wysiłki uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie:
Wiktoria Palarczyk, Monika Woś, Kamila Ponikiewska – konkursy „Owocowy Stworek” oraz „Kanapkowy Pojazd”;

Mgr Małgorzata Nastasowska – konkurs „Marzanna – Zimowa Panna”.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów i zabawa w duchu zdrowej rywalizacji , a także motywowanie do zdrowego stylu życia oraz zniechęcanie do wagarów - by Dzień Powitania Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszyscy uczestnicy imprezy „Rusz się po zdrowie” sumiennie zaangażowali w zajęcia gimnastyczne oraz zmagania konkursowe. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
A teraz nie pozostało nam nic innego, jak cierpliwe wypatrywanie WIOSNY!

Kamila Ponikiewska, klasa II LO