Szkoła z pomysłem

3.png
Projekt: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy
4.jpg
Projekt "Karta szkolna"
5.png
6.jpg
7.jpg
8.jpg
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rok szkolny 2014/15

Akcja Wielkanocna paczka w Zespole Szkół.

Okres przedświąteczny ponownie zmobilizował nas do działania na rzecz mieszkańców naszej gminy. Po sukcesie akcji Świąteczna paczka, zorganizowanej w grudniu, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Głuchołazach zaproponował uczniom oraz nauczycielom przygotowanie kolejnych podarunków - tym razem z okazji Świąt Wielkanocnych. I ponownie społeczność naszej szkoły nie zawiodła!

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów, udało nam się przygotować 10 ogromnych paczek, które w przedświąteczną środę dostarczyliśmy do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów naszej szkoły, a także członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej za zaangażowanie i wsparcie. Dzięki naszej współpracy sprawiliśmy nie lada niespodziankę obdarowanym, czego wyrazem jedno z podziękowań, które otrzymaliśmy: M. N.

Sukces Michała

Ogromne gratulacje dla Michała Opiełki, który zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym: „Nie bój się dużych liczb”!
Nie bój się dużych liczb to prezentacja zadania maturalnego z 2013 r. Na podstawie zawartych w niej informacji należało udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe.

A odpowiedź nie była łatwa – oto ona: sześćset siedemnaście duodecyliardów dwadzieścia trzy duodecyliony sto czterdzieści cztery undecyliardy czterysta szesnaście undecylionów siedemset trzydzieści trzy decyliardy sześćset trzydzieści trzy decyliony pięćset trzydzieści pięć nonyliardów siedemset sześćdziesiąt trzy nonyliony trzydzieści oktyliardów dziewięćdziesiąt trzy oktyliony siedemset dwadzieścia jeden septyliardów dwieście siedemdziesiąt cztery septyliony dziewięćset pięćdziesiąt jeden sekstyliardów siedemset czterdzieści sześć sekstylionów osiemset trzydzieści siedem kwintyliardów sześćset sześćdziesiąt osiem kwintylionów dziewięćset jeden kwadryliardów osiemset dwadzieścia trzy kwadryliony sto dwadzieścia cztery tryliardy dwanaście trylionów czterysta dwanaście biliardów sześćset osiemdziesiąt dwa biliony trzysta dwa miliardy osiemset pięćdziesiąt pięć milionów osiemset trzydzieści dziewięć tysięcy siedemset czterdzieści cztery.

Aleksandra Brych.

Pierwszy dzień wiosny na sportowo w ZS.

Dnia 23 marca w Zespole Szkół zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski międzyklasowy turniej piłki siatkowej z okazji pierwszego dnia wiosny.

Na placu boju stawiło się 6 zespołów, zostało rozegranych łącznie 15 meczów (każda drużyna rozegrała 5 spotkań). W zaciętym finale zmierzyły się dwie klasy z najlepszym bilansem. Drużyny rywalizujące o miano zwycięzcy stoczyły zacięte 3 sety. Mecz obfitował w emocje i momentami przypominał starcie o olimpijskie złoto. W ostatecznym rozrachunku zwycięzcą turnieju została klasa 2 TI, triumfując nad pierwszym zespołem klasy 1 TIH. Trzecie miejsce przypadło klasie 4 TI. Do podium niewiele zabrakło klasie 3 Technikum Informatycznego. Ostatnie lokaty tj. piąta oraz szósta przypadły kolejno klasom 1 ZW i 1 TIH (II drużyna).

Końcowy bilans drużyn: (miejsce, klasa, wygrane sety, przegrane sety)
1. 2TI 6-2
2. 1TIHa 5-3
3. 4TI 3-2
4. 3TI 2-3
5. 1ZW 2-3
6. 1TIHb 0-5

Piotr Mazur, klasa II Ti

Rusz się po zdrowie, czyli … Zespół Szkół wita wiosnę!

Uroczyste powitanie wiosny na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku dnia 23 marca uczniowie bawili się wspólnie na turnieju siatkarskim oraz rywalizowali w owocowo – warzywnych konkursach. Impreza odbywała się pod hasłem „Rusz się po zdrowie” i jej celem było propagowanie zdrowego stylu życia. Tradycyjnie przygotował ją Samorząd Uczniowski. Pani Pyra pełniła funkcję sędziego turnieju siatkarskiego, zaś głównym organizatorem była pani Małgorzata Nastasowska- opiekun SU.


Na początku uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych i zapoznano ich z planem Pierwszego Dnia Wiosny. Następnie wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Chłopcy przystąpili do międzyklasowego turnieju piłki siatkowej, dziewczyny natomiast udały się na zajęcia aerobiku oraz fitness, prowadzone przez uczennice klasy II LO - Monikę Woś i Kamilę Ponikiewską. W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II Ti, pokonując w zaciętym meczu kolegów z klasy I Ti. Na trzecim miejscu podium uplasowali się tegoroczni maturzyści – reprezentanci klasy IV Ti.
Podczas drugiej części imprezy uczniowie wzięli udział w owocowo – warzywnych konkursach. Pod czujnym okiem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Wiktorii Palarczyk - panie tworzyły owocowe stworki, panowie natomiast warzywne pojazdy. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Adriana Gancarz, która zrobiła najzabawniejszego owocowego ludzika; wśród chłopców zwyciężył Damian Dobrzycki, który stworzył innowacyjną eko – żaglówkę.
Powitanie Wiosny nie mogło obyć się bez Marzanny, dlatego uwieńczeniem dnia pełnego pozytywnej energii był konkurs plastyczny. Uczestnicy tworzyli oryginalne Marzanny – powstały zarówno rysunki, jak i kolaże oraz rzeźby. W konkursie „Marzanna – Zimowa Panna” zwyciężyła reprezentacja dziewczyn z klasy III Technikum Informatycznego, w składzie: Marta Borecka, Marlena Czop, Emilia Kleizand, Karolina Maślanka, Marta Skrzypczak.
Wysiłki uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie:
Wiktoria Palarczyk, Monika Woś, Kamila Ponikiewska – konkursy „Owocowy Stworek” oraz „Kanapkowy Pojazd”;

Mgr Małgorzata Nastasowska – konkurs „Marzanna – Zimowa Panna”.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów i zabawa w duchu zdrowej rywalizacji , a także motywowanie do zdrowego stylu życia oraz zniechęcanie do wagarów - by Dzień Powitania Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszyscy uczestnicy imprezy „Rusz się po zdrowie” sumiennie zaangażowali w zajęcia gimnastyczne oraz zmagania konkursowe. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
A teraz nie pozostało nam nic innego, jak cierpliwe wypatrywanie WIOSNY!

Kamila Ponikiewska, klasa II LO

Klasowe zmagania z matematyką czyli udział w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic”

10 marca uczniowie klasy 1 technikum informatycznego i hotelarskiego wzięli udział w XXVI edycji międzynarodowego klasowego konkursu „Matematyka bez Granic”. Cały zespól zmagał się z ciekawymi zadaniami, które pokazywały możliwości zastosowania matematyki w życiu codziennym i różnych dziedzinach nauki. W czasie trwania konkursu uczniowie wykazali się umiejętnościami współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowością, wyobraźnią i zdolnościami językowymi, gdyż jedno zadanie sformułowane było w języku obcym i również w tym języku należało zapisać rozwiązanie. Wyniki w kwietniu.