Współpraca z lokalną firmą

W celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Głuchołazach, podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą ZETKAMA, która ma swój zakład w Głuchołazach.

ZETKAMA to firma z 75-letnim doświadczeniem, obecna na ponad 75 rynkach zagranicznych, z własną odlewnią żeliwa. Spółka produkuje i sprzedaje  odlewy żeliwne i armaturę przemysłową, tj. zawory zaporowe, mieszkowe, regulujące i inne, przepustnice, kompensatory, kurki kulkowe, kosze ssawne, płynowskazy. Działalność firmy możemy poznać na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=JDw52AehqRU.

W ramach współpracy uczniowie szkoły branżowej I stopnia odbywają kształcenie praktyczne w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Firma kształci też techników informatyków przyjmując uczniów na staż i praktykę zawodową.

To dopiero początek współpracy, możliwości jest bardzo dużo. W planach klasa patronacka, wizyty studyjne, spotkania w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery.

https://www.zetkama.pl/

Obraz1