„Perła Powiatu Nyskiego” dla Mateusza Szumowskiego

„Perła Powiatu Nyskiego” dla Mateusza Szumowskiego, ucznia Zespołu Szkół w Głuchołazach

 

IMG-20201219-WA0003IMG-20201219-WA0002 Uczeń klasy drugiej technikum Zespołu Szkół w Głuchołazach, Mateusz Szumowski, został nagrodzony  „Perłą Powiatu Nyskiego.”

   „Perła Powiatu Nyskiego”  jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli wybitne sukcesy, nie tylko  z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu.

    Uroczystość przyznania „Pereł Powiatu Nyskiego” odbyła się dnia 17 grudnia 2020 roku w auli nyskiego Carolinum. Wyróżnienia laureatom wręczył Starosta Powiatu Nyskiego Andrzej Kruczkiewicz.

 Kilkuletnie, systematyczne treningi łucznictwa zaowocowały zdobyciem przez Mateusza I Miejsca w I Rundzie Pucharu Polski w Łucznictwie oraz  powołaniem do Kadry Narodowej Polskiego Związku Łuczniczego. Mateusz osiągnął również bardzo dobre wyniki w nauce uzyskując średnią ocen 4,95, wzorowe zachowanie i otrzymując świadectwo z wyróżnieniem.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi  nagrody  i życzymy dalszych sukcesów!