• slajd1
  • slajd02
  • 04
  • slajd3
  • 06

Szlakiem Złotych Górników w Górach Opawskich

W ramach obchodzonego 27 września 2018r. Dnia Turystyki uczniowie  klasy 2TIH i 4TH wzięli udział w projekcie realizowanym przez Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach. Razem z przewodnikiem panem Piotrem Koniecznym odbyliśmy spacer szlakiem Złotych Górników w Górach Opawskich. Szlak to pętla o długości ponad 8 km przebiegająca przez tereny dawnej eksploatacji złota. Na trasie obserwowaliśmy wiele  dawnych szybów oraz sztolni górniczych, przewodnik zwrócił naszą uwagę na widoczne hałdy, wyrobiska, a także relikty płuczek oraz działek górniczych. Szczególnie dużo było ich w rezerwacie geologiczno-przyrodniczym nad Białką. Podczas spaceru zdobyliśmy szczyt Przedniej Kopy gdzie poznaliśmy ciekawą historię znajdującej się tam kaplicy św. Anny. Ze szczytu zeszliśmy żółtym szlakiem a następnie odwiedziliśmy  pozostałości tamy do spiętrzania wody, która jest jedną z najstarszych zachowanych budowli hydrotechnicznych na Śląsku. Dzięki wycieczce poznaliśmy wiele ciekawych historii, odwiedziliśmy też miejsca, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. Wycieczka jest kolejnym etapem prowadzonej w naszej szkole edukacji regionalnej.
 
  • Powered by Joomla!速
    Joomla template by ByJoomla.com.